• Stowarzyszenie prowadzi kilka tematycznych stron internetowych

 • Na każdej można zapoznać się z naszą działalnością:

  Towarzystwo Dla Natury i Człowieka

  Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina jest jedną z najaktywniejszych organizacji ekologicznych we wschodniej Polsce. Zostało założone w 1995 roku.

  Powiązane odnośniki z tą działalnością: Facebook, Youtube,

  Porozumienie Rowerowe

  Porozumienie Rowerowe jest grupą powstałą w kwietniu 2007 roku, mającą na celu aktywne wspieranie rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie, zarówno w kwestii budowy dobrej infrastruktury ale też i prowadzenia kampanii społecznych i edukacyjnych.

  Powiązane odnośniki z tą działalnością: Facebook, Google+, Youtube,

  MuzykaRoztocza.pl - Przewodniku po muzyce tradycyjnej Roztocza

  Jest to miejsce poświęcone wiejskiej muzyce rozległego obszaru określonego jako "Roztocze i okolice". Nie tylko samej muzyce, ale także - a nawet przede wszystkim - jej twórcom, wykonawcom, czyli wiejskim muzykom. Przedstawiamy sylwetki i - w miarę możliwości - nagrania śpiewaków, śpiewaczek i instrumentalistów, których działalność artystyczna przypadła na okres ostatnich 60-70 lat.

  Powiązane odnośniki z tą działalnością: Facebook,

  Cmentarze Pogranicza

  Program ratowania zapomnianych nekropolii wschodniej Lubelszczyzny i zachodniej Ukrainy. W ramach niemal 30 obozów wolontariackich przeprowadzono prace porządkowe oraz remontowe łącznie na ok 50 cmentarzach. połączone z czynną ochroną ptaków i nietoperzy. W serwisie m.in baza cmentarzy.

  Obszary Natura 2000

  Sieć Natura 2000 na Lubelszczyzźnie

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Chcemy zachęcić mieszkańców i mieszkanki Lublina do zmiany nawyków transportowych (choćby na tydzień!)

  Kampania Rowerowy Maj

  Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj".
  Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy.

  Społeczna wypożyczalnia cargo

  Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego - Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Jest to pierwsza wypożyczalnia rowerów transportowych w Lublinie. Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu. Pomysł powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru - holenderskiego cargo marki "Babboe Big". Wypożyczalnia startuje na razie z jednym środkiem transportu, ale planujemy jej rozwój o kolejne pojazdy.

Projekt realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 - 2023  TDNiCz - Paweł Cal.